Adres
Przerwy-Tetmajera 1/5a, Bytom
Godziny otwarcia
Pn - Pt: 9-20

Poradnia ortopedyczna

Ortopedia to bardzo szeroka dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem wad postaw, wszelkiego rodzaju stanów zapalanych,  zmian zwyrodnieniowych kości oraz stawów.

Czym zajmujemy się w naszej poradni ortopedycznej?

ortopeda bytomNasz specjalista, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i stale poszerzanej wiedzy zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem różnego rodzaju chorób kręgosłupa w szczególności zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, dyskopatii czy przepukliny dyskowej. Jednak w naszej poradni ortopedycznej nie skupiamy się jedynie na kręgosłupie ale także na pozostałych częściach ciała.

W naszym ośrodku korygujemy wady postawy takie jak kifoza, lordoza czy skolioza oraz zajmujemy się leczeniem schorzeń kończyn dolnych czyli płaskostopia, spoty szpotawej czy koślawego palucha.

Dzięki kompleksowej wiedzy oraz doświadczeniu lekarzy pracujących w ośrodku jesteśmy w stanie zapewnić pomoc pacjentom na wielu płaszczyznach, dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy oraz monitorowany przez wielu specjalistów.

Kiedy warto zgłosić się do poradni ortopedycznej?

Zazwyczaj do naszego ośrodka zgłaszają się Pacjenci, którzy uskarżają się na nieustający lub powracający ból danej części ciała. W takiej sytuacji, na samym początku lekarz przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad w celu postawienia trafnej diagnozy. Najłatwiejsze do zdiagnozowania i leczenia są wszelkiego rodzaju skręcenia, zwichnięcia oraz złamania, gdyż dają one bardzo jednoznaczne i proste do wykrycia objawy. W przypadku chorób zwyrodnieniowych, warto zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań – o ile takie posiadamy – dzięki czemu lekarz będzie miał wgląd w historię choroby oraz będzie w stanie przeanalizować jej przebieg.