Adres
Przerwy-Tetmajera 1/5a, Bytom
Godziny otwarcia
Pn - Pt: 9-20

rehabilitacja BytomW naszym ośrodku prowadzimy zajęcia gimnastyczne dla seniorów oraz osób dorosłych. Zajęcia prowadzone są w sześcioosobowych zespołach pod czujnym okiem naszych specjalistów.

Gimnastyka dla seniorów – dlaczego warto?

Zajęcia gimnastyczne dla seniorów są prowadzone w odpowiednio wolnym tempie oraz przy dobrze dobranej muzyce dzięki czemu zajęcia nie tylko poprawiają ruchomość i elastyczność stawów, ale także wzmacniają mięśnie posturalne oraz dodają energii do życia!

Jakie są największe zalety gimnastyki dla seniorów?

Podczas zajęć aktywowany i pobudzany jest układ krążeniowo-oddechowy, dzięki czemu w organizmie zaczynają wydzielać się odpowiednie związki chemiczne, które pozytywnie wpływają na sprawność i jasność umysłu oraz układ odpornościowy. Dodatkowo, regularne i odpowiednio dobrane ćwiczenia zapobiegają bólom kręgosłupa, poprawiają elastyczność w stawach oraz utrzymują sprawność stawów oraz mięśni.

Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, Seniorzy przekonają się że bycie sprawnym, aktywnym oraz zdrowym nie jest domeną młodych, a zajęcia w małych grupach dają możliwość poznania nowych osób i nawiązywania przyjaźni.

 

Gimnastyka dla osób dorosłych

Przeznaczona jest dla wszystkich osób, którym zależy na zachowaniu wysokiej sprawności fizycznej, a z przyczyn zdrowotnych nie mogą brać udziału w forsujących, męczących ćwiczeniach. Zajęcia prowadzone pod okiem naszych specjalistów nie tylko poprawiają ogólny stan zdrowia i samopoczucie, ale także mają działanie relaksujące i odprężające.

Podczas zajęć gimnastycznych, nie tylko zwiększysz elastyczność własnego ciała która w sposób naturalny wraz z wiekiem zanika, ale także poprawisz własną sylwetkę i wzmocnisz mięśnie.

Zajęcia prowadzone są w sześcioosobowych grupach pod okiem specjalisty, który czuwa nad poprawną formą wykonywanych ćwiczeń oraz dba o Państwa bezpieczeństwo.

gimnastyka Bytom

gimnastyka Bytom